Özel Gulet Kiralama Hakkında


Mavi Yolculuk Bodrum yapımı 3-12 kabinli, 6-24 kişilik gruplarla Gulet yatlarla yapılan Bodrumdan, Gocek, Marmaris, Fethiye ve Antalya ya kadar muhteşem, keyifli her gun, her saat manzaranın değiştiği mavi yesil turkuaz koylarda yapılan bir gezidir.

Mavi Yolculuk için iki tercihiniz vardır; Özel Gulet kiralamak: 3 kabin 6 kişiden; 12 kabin 24 kişiye kadar olan kapalı gruplar icin idealdir.Mavi Yolculuğu ilk başlatan ve tanıtan Halikarnas Balıkçısı olarak bilinen ünlü yazar-hikayeci Cevat Şakir Kabaağaçlı'dır. Bodruma sürgün gonderildiği yıllarda surgunu keyfe donusturup dunyanin en guzel koylarinin Bulundugu Gökova korfezinde arkadaslariyla ilk mavi turu baslatmıstır. ilk yılarda kucuk sünger teknesiyle baslayan Mavi yolculuk gunumuzde 16 metreden baslayıp 40 metrelere cıkan guletlerlerle dünyada sadece Türkiyeye ozgu bir seyahat biçimini almıstır.

Tatili geçirmek üzere denizi , dogayı seçmenin pek çok nedeni vardır. Bir kere, deniz zevkin ta kendisidir… Dalgaların, rüzgârın ve yelken açmanın yarattığı iç rahatlığının birbirlerine karışımı bir başkadır; tekbaşınalık ve kendine yeterlilik duyguları, doğayla başbaşa iletişim, arkadaşlarla birarada olmak ve kişinin kendi kendineliği, deniz üstünde doruğa ulaşır. Tekneyle gezinmek için, taptaze esen rüzgârın, pırıl pırıl suların ve bol güneşin olduğu pek çok güzel yer vardır.

Peki, öyleyse neden ille de Türkiye'nin Ege kıyıları seçilir? Nedeni, yalnızca tekneyle gezmek değildir, çünkü dünyanın pek çok kıyısında bu zevk tadılabilir; ancak, demir atıldıktan sonra yaşanılanlar önemlidir. Ege kıyıları boyunca koyların ıssızlığı, dunyada sadece buraya özgü turkuaz renkli deniz, görülmesi gereken tarihsel yerler … Tüm bunlar ege ve akdenizi, Bodrumdan Antalya ya deniz yoluyla dolaşmayı çok özelleştirir.

Ege ve akdenizin Bodrum , Marmaris, Fethiye ve Gocek kıyıları, doğası, yemekleri, tarihi ve konukseverliği ile, benzer yörelerden farklıdır. Buralara kolayca gelinebilir. Geldikten sonra da, modern dünyanın dert ve problemlerinden uzaklaşılır. Knidos, Myndos, Olimpos, Ceramos, Phaselis hydras, Bodrum sualtı müzesi ,Bodrum antik tiyatro, dünyanın 7 harikasından biri bodrum Mausoleum, Antik tiyatro,Dalyan çamur banyolari, Cleopatra nın denize girdiği Sedir adası ziyaret edilebilir. Tenha ve sessiz koylar, maviyle yesilin uyumu, her gun degişik bir koyda uyanmanın keyfi; Şehirlerin itiş kakışından ve telaşlı sayfiyelerden yalnızca kısa bir mesafedeki bu yerler, en yorgun konukların bile dinlenmesine fırsat verir.

Mavi Yolculuk, bir başka yerde asla görülemeyecek keşifler, manzaralar, adalar, koylar görüleceğinin garantisidir . Pırıl pırıl bir denizde yüzmek... her gün degişik bir koyda degişik manzarada uyanmak sesizlikte kitap okumak Sabahın erken saatlerinde balık avlamak için mavi yolculuk idealdir . Maske , snorkel ve paletlerle yüzerek su altı dünyasını keşfe çıkabilirsini veya karaya çıkarak doğayı keşif gezisi yapabilirsiniz. Teknenin bağlı bulunduğu koy, fotoğraf çekerek değerlendirebileceğiniz harika panaromik görüntü içindedir.

ÖZEL GULET KİRALAMAK İÇİN 5 NEDEN :

  1. Sadece size özel ailenize veya grubunuzun kişi sayısına gore 6-24 kişi kapasiteli yatlar Otellerdeki hersey dahil lezzetsiz, 3.sınıf yiyeceklerden yapılmıs açık büfelerden yuzlerce kişi ile aynı anda yemek yemek zorunda olmayışınız
  2. Bodrum dan Fethiye ye ; Göcek'ten Antalya ya hergün her saat manzaranın degiştiği size ait yuzen evinizde 1 hafta
  3. Tatil koyunde, otelde yıllardır değişmeyen animasyon diye yapılan gürültü, yüksek sesli müzik , şaklabanlık, abuk-sabuk showlardan kaçmak için kalabalıktan, sıkıntılardan kurtulmanın garantili yolu
  4. Kaptan, aşcı, miçodan oluşan size ait murettabat ; menüyü, rotayı, aktiviteleri sizin belirlediğiniz mavi tur.istediğiniz koyda istediğiniz kadar kalabilirsiniz.
  5. Özgürlük : Bodrum, Datca, Gocek, Fethiye, Marmaris, Kas, Kalkan, Olimpos, Antalya kıyılarinda veya istediğiniz Yunan adasında kalabileceginiz size ait koylar, adalar, plajlar, yuruyus ve yuzme molalari
XL ONELLİ © Tüm Hakları Saklıdır   Tel: + 90 252 313 36 38   Cep: + 90 532 355 99 86    Email: bodrum@bodrummaviyolculuk.com