Yelkenli tekneler tek veya çift direkli, direk üzerinde gerili yelken bezine dolan rüzgar sayesinde denizde yol alan motoruda olan teknelerdir. Son yıllarda yelken sporunun Sevilmesi , ege ve akdenizde acılan yeni marinalarla geniş kitlelere ulasan yelken zevki; acentaların ve yelkenli sahiplerinin Teknelerini kaptanlı ve kaptansız olarak kiraya vermeleriyle yıl boyunca mumkundur.

Fethiye ve Göcek te Yelkenli tekne kiralama için 2 yol vardır.
* kaptanlı yelkenli kiralama
* Kaptansız yelkenli kiralama.
Eger kaptansız yelkenli kiralamak istiyorsanız , geçerli bir ehliyet , deneyim ve önceki kiralamalardan referanslar gerekmektedir. Kaptansız yelkenli tekne kiralamada size eşlik edenlerden en az 1 kişinin yelken tecrübesi olmalıdır. Acentamız yelkenli tekne kiralama zevkini sonuna kadar çıkartmanız için kaptan – skipper desteği almanızı tavsiye etmektedir. Ehliyetiniz ve tecrübeniz olsa bile hiç riske girmeden kaptanlı yelkenli tekne kiralayarak 1 hafta boyunca stressten uzak hem yelken keyfi yasayabilir hemde kaptanın sizle birlikte olmasının avantajıyla aksamları istediğiniz restauranta çıkarak yeme – içme – gezmede özgür olabilirsiniz. Talebinize göre yelkenli tekne kiralamada aşçı veya hostes de bulundurabiliriz.

Yelkenli tekne kiralamada çıkış – dönüş günleri Cumartesidir. Teknelerimizi Cumartesi öğleden sonra saat 16:00 - 17:00 arası teslim alabilir; limana dönüşünüzde Cuma akşam saat 17:00 ve teslim edilmelidir. Eger isterseniz Cuma akşamı teknede konaklayabilir ve cumartesi sabah 09:00 da tekneyi boşaltabilirsiniz.

Acentamız Portföyünde bulunan Kiralık yelkenli teknelerimizin içinde 2 kabinden – 5 kabine kadar değişik kapasitelerde Jeanneau, Beneteau, Bavaria, Dufour marka yelkenli tekneler; Broadblue ve Lagoon marka katamaranlar Bulunmaktadır. Göcek ve Fethiye de bulunan marinalardan yelkenli tekne kiralayabilir; teknenin müsaitlik durumuna göre tekneyi Göcek – Fethiyede çıkışlı tek yön Marmaris veya Bodrum dan teslim edebilirsiniz. Yelkenli Tekne özellikleri, fiyatlar ve detaylar için lütfen sayfayı ziyaret edniniz.