Yelkenli tekneler tek veya çift direkli, direk üzerinde gerili yelken bezine dolan rüzgar sayesinde denizde yol alan motoruda olan teknelerdir. Son yıllarda yelken sporunun Sevilmesi, ege ve akdenizde acılan yeni marinalarla geniş kitlelere ulasan yelken zevki; acentaların ve yelkenli sahiplerinin Teknelerini kaptanlı ve kaptansız olarak kiraya vermeleriyle yıl boyunca mumkundur.


Bodrum da Yelkenli tekne kiralama için 2 yol vardır.
* kaptanlı yelkenli kiralama
* Kaptansız yelkenli kiralama.
Eger kaptansız yelkenli kiralamak istiyorsanız , geçerli bir ehliyet , deneyim ve önceki kiralamalardan referanslar gerekmektedir. Kaptansız yelkenli tekne kiralamada size eşlik edenlerden en az 1 kişinin yelken tecrübesi olmalıdır. Acentamız yelkenli tekne kiralama zevkini sonuna kadar çıkartmanız için kaptan – skipper desteği almanızı tavsiye etmektedir.

Ehliyetiniz ve tecrübeniz olsa bile hiç riske girmeden kaptanlı yelkenli tekne kiralayarak 1 hafta boyunca stressten uzak hem yelken keyfi yasayabilir hemde kaptanın sizle birlikte olmasının avantajıyla aksamları istediğiniz restauranta çıkarak yeme – içme – gezmede özgür olabilirsiniz. Talebinize göre yelkenli tekne kiralamada aşçı veya hostes de bulundurabiliriz.

Yelkenli tekne kiralamada çıkış – dönüş günleri CUMARTESİdir. Teknelerimizi Cumartesi öğleden sonra saat 16:00 - 17:00 arası teslim alabilir ; limana dönüşünüzde Cuma akşam saat 17:00 ve teslim edilmelidir. Eger isterseniz Cuma akşamı teknede konaklayabilir ve cumartesi sabah 09:00 da tekneyi boşaltabilirsiniz. Acentamız Portföyünde bulunan Kiralık yelkenli teknelerimizin içinde 2 kabinden – 5 kabine kadar değişik kapasitelerde Jeanneau, Beneteau, Bavaria, Dufour marka yelkenli tekneler ; Broadblue ve Lagoon marka katamaranlar Bulunmaktadır.

Bodrum da bulunan 3 marinadan yelkenli tekne kiralayabilir ; teknenin müsaitlik durumuna göre tekneyi bodrum çıkışlı TEK yön Göcek – Marmaris veya Fethiyede teslim edebilirsiniz. Vizeleriniz varsa bodruma yakın Kos – Kalymnos – Symi – Leros – Patmos – Rhodes – Nysiros gibi yunan adalarını yelkenli teknenizle ziyaret edebilirsiniz. Yelkenli Tekne özellikleri, fiyatlar ve detaylar için lütfen sayfayı ziyaret ediniz.