Bodrum mavi yolculuğun ve gulet kiralamanın Turkiye ve Dünyaya tanıtıldığı, ilk akla geldiği yer olmanın avantajı ve son yıllarda inşa edilen büyük - kaliteli guletlerin tersanelerin bodrum da olması sebebiyle mavi turun merkezidir. Yeni yapılan guletlerin yapımından, malzeme tedarikine, kalifiye personelden, kaptan - aşçı – gemici bulunmasına, teknelerin donatılıp döşenmesine kadar butun hizmetlerin profosyonelce verilmesi dolayısıyla Gulet turizminin başkentidir. Bodruma 3 yıl için sürgün gönderilen Halikarnas Balıkçısı olarak bilinen ünlü yazar Cevat Şakir Kabaağaçlı, cezasını keyfe dönüştürüp doğasını, denizini ve insanlarını cok sevdiği Bodruma sürgün bittikten sonra da dönüp hayatını Bodrumda devam ettirmiştir.

Balıkçılık, turist rehberliği, yazarlık yaparak hayatını sürdürürken, 100 civarında çevirisi kitap basılmıştır. Yazar arkadaslariyla Bodrum dan Egeyi ve denizleri keşfetmek için sünger teknesiyle ilk mavi turu başlatmış ; roman ve hikayelerinde çok sevdiği Bodrum, deniz ve Ege hikayelerine yer vermiştir. Küçük bir sünger teknesiyle başlayan Mavi Yolculuk; günümüzde 2 - 16 kabinli Guletlerle Bodrumdan Gökova ve Hisarönü Körfezlerine son yıllarda popüler olan Yunan adalarına turlarla devam etmektedir.

BODRUMDAN GULET KİRALAMANIN AVANTAJLARI
* Bodrum havalimanından 25 dakikalık bir yolculukla bodrum marinaya , 40 dakikalık bir yolculukla Yalıkavak Palmarina veya Turgutreis Dmarin ulaşım kolaylığıyla kiralıkguletinize ulaşabilirsiniz. Mavi turunuz öncesinde Bodrum yarımadasında dünyaca meşhur Türkbükü, Gümüşlük , yalikavak , Gündogan , Gümbet , Bitez , Bağla, Ortakent , Turgutreis ve Akyarları ziyaret edebilirsiniz.

* Bodrum dan çıkış yaparak mavi turun en popüler rotaları olan Gökova , Hisarönü Körfezi veya Yunan adalarından Kos , Symi , Rhodes , Leros , Kalymnos , Patmos ve Lipsi adalarını ziyaret edebilirsiniz.

* Bu işin merkezi olması dolayısıyla tekne , mürettabat , kumanya temini gibi hizmetler daha profosyonel olarak verilmektedir. Diğer bölgelerden yapılacak olan kiralamalardan daha iyi servis ve hizmeti Bodrumda alacağınızı garanti ediyoruz.

* Bodrum dan cıkılacak olan mavi turda ve öncesinde Bodrum kalesi ve sualtı müzesi , Bodrum antik tiyatro, dünyanın 7 harikasından biri bodrum Mausoleum, Değirmenler, Karaada çamur banyosu , Cleopatra nın denize girdiği Sedir adası ; Kisebükü , Çökertme, Mazı , İngiliz limanı , Söğüt , Çatı , Ören ziyaret edilecek olan koylardır.

* Bodrum kıyılarında yapacağınız mavi turda en çok hoşunuza gidecek olan nem olmayan havasıdır. Bodrum ve datça kıyıları Turkiye ve ege kıyıları arasında nem oranının çok düşük olması sebebiyle tatilcilerin tercihidir. Mavi turunuzda bunaltmayan ve terletmeyen bir sıcak hava istiyorsanız Bodrum sizin için vazgeçilmezdir. Yaz ayları ege ve akdeniz ikliminde sıcak ve kurak gecen bodrumda, kış ayları ılıman gecmektedir.1970 yılından 2004 yılına kadar kar yağışı görülmeyen bodrumda son 46 senede 2 kez kar yağışı görülmüştür.