Mavi Yolculuk 3-16 kabinli, 6 kişiden 36 kişiye kadar değişik kapasite ve standartta Gulet yatlarla Bodrum, Gocek, Marmaris, Fethiye , Antalya ve Yunan adalarında yapılan muhteşem, keyifli, her gun - her saat manzaranın ve renklerin değiştiği mavi yesil turkuaz koylarda yapılan bir tatildir.

Mavi Yolculuk için iki tercihiniz vardır:
Kabin Kiralamak: Özel gulet kiralamak için yeterli Kişi sayısını toplayamayan misafirlerimiz için; Bodrum – Marmaris – Fethiye ve Yunan Adalarınıda içine alan kabin kiralama turlarımız vardır. Bu mavi turumuzda , 20 ayrı rotada; 6-8 kabinli guletlerden 1 veya kişi sayınıza göre istediğiniz sayıda kabini kiralayarak daha ekonomik bir mavi yolculuk yapabilirsiniz.

Özel Gulet kiralamak: 3 kabin 6 kişiden; 16 kabin 36 kişiye kadar olan kapalı gruplar icin özel tekne kiralamak idealdir.Mavi Yolculuğu ilk başlatan ve tanıtan Halikarnas Balıkçısı olarak bilinen ünlü yazar-hikayeci Cevat Şakir Kabaağaçlı'dır. Bodruma sürgün gonderildiği yıllarda sürgünü keyfe donusturup dunyanin en guzel koylarinin Bulundugu Gökova korfezinde arkadaslariyla ilk mavi turu baslatmıstır. ilk yılarda kucuk sünger teknesiyle baslayan Mavi yolculuk gunumuzde 16 metreden baslayıp 40-50 metrelere cıkan guletlerlerle dünyada sadece Türkiyeye ozgu bir seyahat biçimini almıstır.Son yıllarda Akdenizde mavi turun popüler olması ile Yunan adaları ve Hırvatistanda mavi tur rotaları arasına girmiştir.

Mavi tur Tatili yapmak için tekneyi, denizi, dogayı seçmenin pek çok nedeni vardır. Bir kere, tekneyle denizde yol almak , hergün değişik bir koy keşfetmek zevkin ta kendisidir. Deniz üstünde Dalgaların, rüzgârın ve teknede yelken açmanın yarattığı iç rahatlığının birbirlerine karışımı bir başkadır; tekbaşınalık ve kendine yeterlilik duyguları, doğayla başbaşa iletişim, arkadaşlarla birarada olmak ve kişinin kendi kendineliği, deniz üstünde doruğa ulaşır. Tekneyle gezinmek için, taptaze esen rüzgârın, pırıl pırıl suların ve bol güneşin olduğu pek çok güzel yer vardır.

Peki, öyleyse neden ille de Türkiye'nin Ege ve Akdeniz kıyıları seçilir? Nedeni, yalnızca tekneyle gezmek değildir, çünkü dünyanın pek çok kıyısında bu zevk tadılabilir; ancak, demir atıldıktan sonra yaşanılanlar önemlidir. Mavi tur teknelerindeki aşçıların ustalığı , Ege ve Akdenize özel yemekler ve mezeler , Ege ve akdeniz kıyıları boyunca koyların ıssızlığı, dünyada sadece buraya özgü turkuaz renkli deniz, görülmesi gereken tarihsel yerler , Yürüyüş yolları , adalar… Tüm bunlar ege ve Akdenizi, Bodrumdan Fethiyeye ve Yunan adalarında mavi turla tekneyle dolaşmayı çok özelleştirir.

Ege ve akdenizin Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Gocek kıyıları, Yunan Adaları , doğası, yemekleri, tarihi ve konukseverliği ile, benzer yörelerden farklıdır.Son yıllarda artan havayolu ulaşım imkanlari ile Buralara kolayca gelinebilir. Geldikten sonra da, modern dünyanın dert ve problemlerinden uzaklaşılır. Halikarnasos , Euromos, Knidos, Efes, Myndos, Olimpos, Ceramos, Phaselis, Hydras, Bodrum sualtı müzesi ,Bodrum antik tiyatro, dünyanın 7 harikasından biri bodrum Mausoleum, Antik tiyatro, Dalyan çamur banyolari, Cleopatra nın denize girdiği Sedir adası mavi turda ziyaret edilebilir.

Mavi tur da Yunan adalarını tercih eden misafirlerimiz en popüler adalar olan Rhodes, Kos, Symi, Kalimnos, Leros, Nisiros ve Hristiyanlık için hac noktalarından biri olan Patmos adalarını ziyaret edebilirler. Mavi turda sizi bekleyen Tenha ve sessiz koylar, maviyle yesilin uyumu, her gun degişik bir koyda – adada uyanmanın keyfi; büyük şehirlerin kalabalık itiş kakışından ve telaşlı sayfiyelerden yalnızca kısa bir seyir mesafesindeki bu yerler, en yorgun konukların bile dinlenmesine fırsat verir.

Mavi Yolculuk, bir başka yerde asla görülemeyecek keşifler, manzaralar, adalar, koylar görüleceğinin garantisidir . Pırıl pırıl bir denizde yüzmek... her gün degişik bir koyda degişik manzarada uyanmak sessizlikte kitap okumak Sabahın erken saatlerinde balık avlamak için mavi yolculuk idealdir . Maske , snorkel ve paletlerle yüzerek su altı dünyasını keşfe çıkabilir veya karaya çıkarak kısa yürüyüş turlarıyla küçük balıkçı kasabalarını ve doğayı keşfedebilirsiniz. Fotoğraf tutkunları için aksamları güneşin batışında Teknenin bağlı bulunduğu koy, fotoğraf çekerek değerlendirebileceğiniz harika panaromik görüntüler verecektir.

>
ÖZEL GULET KİRALAMAK İÇİN 5 NEDEN:

1. Sadece size özel kiralayabileceğiniz ; ailenize veya grubunuzun kişi sayısına gore 6 kişiden 36 kişiye kadar konaklama kapasiteli guletler – yelkenliler - motoryatlar. Kaptan, aşcı, miçodan oluşan size ait murettabat ; menüyü, rotayı, aktiviteleri sizin belirlediğiniz mavi tur. İstediğiniz rotada – adada - koyda istediğiniz kadar kalabilirsiniz.

2. Otel ve tatil köylerindeki hersey dahil lezzetsiz, 3.sınıf yiyeceklerden yapılmıs açık büfelerden yuzlerce kişi ile aynı anda yemek yemek zorunda olmayışınız. İstek ve talebinize göre haftalık tekne kiralamanızda aşçımız sizin istediğiniz menüyü hazırlayacak , Ege ve Yunan adalarının en lezzetli yemek ve mezelerini sizin için yapacaktır. Teknelerimizde tüm içeceklerinizi kendiniz getirebilir veya bizim aracılığımızla sipariş verebilirsiniz.

3. Bodrum dan Fethiye ye ; Göcek'ten Antalya ya hergün her saat manzaranın degiştiği size ait yuzen evinizde haftalık veya 14 gunluk mavi Tur. Çıkış ve dönüş limanlarını kendiniz belirleyebilir , vizeniz varsa Yunan Adalarınıda içeren bir rota çizebilirsiniz. Dünyaca ünlü yıldızların ve meşhurların yaptığı ,seyahat dergilerinde tavsiye edilen 2 haftalık Bodrum çıkışlı Kos – Rhodes – Symi - Nisiros vb. yunan adalarınıda kapsayan Göcek koylarında rüya gibi bir mavi tur yapıp Fethiyede tekneden inebilirsiniz.

4. Tatil köyünde , otelde yıllardır değişmeyen animasyon diye yapılan gürültü, yüksek sesli müzik , şaklabanlık, abuk-sabuk showlardan kaçmak için kalabalıktan, sıkıntılardan kurtulmanın garantili yolu bir tekne kiralamak. Uzun süredir okuyamadığınız kitaplarınızı yanınızda getirebilir , hoşunuza giden ıssız koylarda sevdiklerinizle uzun doğa yürüyüşleri yapabilir veya teknemizin gölge alanlarında hiçbir yerde bulamayacağınız kuş ve dalga sesleri ile akdenize özgü siestalarla tembelliğin keyfini çıkartabilirsiniz.

5. Bodrum, Datca, Gocek, Fethiye, Marmaris, Kas, Kalkan, Olimpos, Antalya kıyılarinda veya istediğiniz Yunan adasında kalabileceginiz size ait koylar, adalar, plajlar, yürüyüş ve yuzme molalari.Mavi turda yemekler – rota – yemek saatleri - gezilecek koylar hersey sizin tercihlerinize göre. 2 haftalık tekne kiralama için vaktiniz varsa Mykonos – Santorini gibi Yunan adalarının en popülerlerini de ziyaret edebilirsiniz.